«درخت سبز کیش»، در واقع نام مجموعه‌ای است که کهنسال‌ترین درخت لور یا همان انجیر معبد جزیره کیش در آن واقع شده است و چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد. درختان انجیر معابد، در ابتدا تنه است، ولی با رشد درخت، شاخه‌های آن به سمت زمین آویزان می‌شوند و بعد از مدتی در آن فرو می‌روند که خود به تنه تبدیل می‌شوند. این روند آن‌قدر ادامه می‌یابد تا یک درخت با چندین ساقه به هم پیچیده و پیوسته در داخل زمین بوجود می‌آید. ریشه این درختان به حدی رشد می‌کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می‌افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند. بهترین آب و هوا برای حیات این درخت هوای گرمسیری و شرجی است.

تاریخچه درخت سبز

درختان لور یا انجیر معابد در دوره ایلخانی و تیموری به جزیره آورده شده‌اند، این درختان از هند و چین به کیش، قشم و نوار ساحلی خلیج فارس وارد و در بیشتر مناطق قدیمی‌تر کیش کاشته شده‌اند. سرسبزی محوطه، آلاچیق‌ها و نرده‌های چوبی و پیاده‌روهای این مجموعه، باربیکیوها و صندلی‌هایی با طراحی جالب این مجموعه را زیبا ساخته است. اما یکی از عواملی که گردشگران جزیره کیش را به این نقطه می‌کشاند، هیبت افسانه‌ای درخت سبز است. این منطقه با توجه به هوای شرجی آن، پوشش گیاهی خاصی دارد و مردم و مسئولان این منطقه تمام تلاش خود را معطوف به حفاظت از این پوشش گیاهی و درختان بومی درخت سبز کیش دارند.

باورهای قدیمی درمورد درخت سبز

شاخه‌های درخت سبز کیش، مملو از گره‌هایی با نخ یا پارچه زده شده است زیرا در اول درخت را به نوعی مقدس می‌دانستند. گروهی از مردم معتقدند که این درخت انرژی‌های خوبی دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن نیازشان نخ‌ها و پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند.  

تفریحات جانبی درخت سبز

این مجموعه درخت سبز کیش، در مجاورت دو جاذبه دیگر گردشگری کیش قرار دارد. از یک سمت به  شهر باستانی حریره و از سوی دیگر به سمت آب انبار سنتی کیش می توانید بروید.

همچنین می‌توانید به کمک اپلیکیشن پینا تفریحاتی را که به مجموعه درخت سبز نزدیک هستند را جستجو کنید و از آنها در کنار دیگر تفریحات آن منطقه استفاده کنید. در ادامه تعدادی از این تفریحات را نام می‌بریم.

باشگاه بانجی جامپینگ جاذبه

بانجی جامپینگ جاذبه کیش

بانجی جامپینگ جاذبه کیش

«مجموعه جاذبه کیش»  در متراژ ۲۰۰۰ متر مربع در کنار شهر زیرزمینی کاریز در مجموعه المپیک کیش واقع شده است. این مجموعه  بلندترین بانجی آسیای غربی است و شامل بانجی جامپینگ ۴۰ متری و ۶۰ متری است. این مجموعه بخش عکاسی و فیلم‌برداری حرفه‌ای، سالن جهت آموزش و تمرین رشته ورزشی تی‌آ‌رایکس، کافی شاپ و رستوران غذای سالم را داراست.

رستوران لور

تخفیف ویژه رستوران لور کیش

رستوران لور کیش

«رستوران لور» یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های کیش است و می‌هوانید در این رستوران غذاهای خانگی تهیه شده توسط آشپزهای خانم‌ باتجربه و مجرب جزیره را تجربه کنید.

فست‌فود زیتون

«فست‌فود زیتون» یکی از فست‌فودهای سیار جزیره کیش است که انواع ساندویچ مانند همبرگر، فلافل و.. را سرو می‌کند.

رستوران شب‌های بندر بومسعود

تخفیف ویژه رستوران شب‌ های بندر بومسعود

رستوران شب های بندر بومسعود

«رستوران شب‌های بندر» با محیطی گرم و صمیمی همراه با منوی غذاهای ایرانی پذیرای شما عزیزان است.

فروشگاه کیش پولیکو

اگر به دنبال خرید هدیه هستید یا به وسایل دکوری علاقه دارید حتما سری به «فروشگاه کیش پولیکو» در بازار هرمز بزنید . مجموعه‌ای بی‌نظیر و متنوع از وسایل دکوری در این فروشگاه منتظر شماست.