هرچند اکثرا ترجیح می‌دهند با هواپیما به کیش سفر کنند، ولی خیلی‌ها هم دلشان می‌خواهد در سفر به کیش، خودروی شخصی را هم همراه ببرند تا برای گشت‌ و گذار در کیش راحت باشند. با سفر زمینی به کیش در عین اینکه می‌توانید در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی کنید می‌توانید از مسیر هیجان‌انگیز و دیدنی هم لذت ببرید.

برای رفتن به کیش با ماشین شخصی باید صبور باشید. راه درازی پیش رویتان است. اگر مبدا تهران باشد، باید برای سفر زمینی حدود ۱۷ ساعته آماده باشید. اما اطمینان داشته باشید مسیری زیبا و پر از شگفتی در پیش روی شماست و از همه مهم‌تر می‌توانید با ماشینتان از روی دریای زیبای خلیج فارس عبور و لذت لنج سواری بر روی این دریای نیلگون را در کنار عزیزانتان تجربه کنید. در ادامه هر‌آنچه که لازم است درمورد سفر به جزیره کیش با خودرو بدانید را به شما می‌گوییم.

مدارک لازم برای سفر زمینی به کیش

مدارک اصلی ماشین مثل اصل و کپی کارت ماشین، برگ معاینه فنی معتبر و گواهینامه راننده خودرو خیلی مهم هستند. همچنین لازم است همه مسافران کارت شناسایی معتبر داشته باشند. برگه کاپوتاژ را که مجوز گمرکی خروج خودروست را هم باید تا آخر خوب نگهداری کنید.

ماشین‌های قدیمی نمی‌توانند وارد کیش شوند. فقط ماشین‌های تولید داخلی که مدل آن‌ها از سال ۱۳۹۵ به بالا باشد و ماشین‌های تولید خارج از  ۲۰۱۰ به بالا اجازه‌ ورود به جزیره را دارند. اما همیشه راهی هست و ماشین‌های تولید ۱۳۹۰ و ۲۰۰۵ به بالا هم با ارائه‌ برگه رزرو قطعی هتل، اجازه ورود پیدا می‌کنند. تعدادی از ماشین‌ها ورودشان به جزیره کیش ممنوع است مثل: پیکان، پراید، روآ، مینی‌بوس و هایس.

برای صدور مجوز ورود به کیش، شرایط ظاهری خودرو اهمیت بسیاری دارد و مواردی مثل تمیزی، نبود آثار تصادف و … چک می‌شود.

هزینه سفر زمینی به کیش

هزینه حمل خودرو هر سال تغییر می‌کند. هزینه ورود ماشین به جزیره کیش ۳۵۰ هزار تومان برای سال ۱۳۹۸ اعلام شده. البته بلیط شناور و عوارض حمل‌ و نقل دریایی را باید جداگانه پرداخت کرد. این هزینه از بندر چارک ۴۰۰ هزار و از بندر آفتاب ۳۶۰ هزار تومان است. ورودی ماشین‌ها برای ۵ روز است و اگر بخواهیم مدت اقامت را تمدید کنیم، روزانه ۷۰ هزار تومان باید بپردازید.

همچنین لازم است برای هر نفر سرنشین ماشین، از بندر چارک ۲۰ هزار تومان و از بندر لنگه ۳۰ هزار تومان بپردازید. تعداد آنهایی که از ماشین استفاده می‌کنند، به اندازه‌ ظرفیت مجازی‌ست که در کارت ماشین نوشته شده. ضمن اینکه ماشین را همراه باربند نمی‌توانید به کیش ببرید.

در کیش مقررات رانندگی سختگیرانه رعایت می‌شود و پیش از خروج از جزیره باید هزینه جریمه‌های احتمالی و عوارض را پرداخت کنید. این را هم باید در‌نظر داشته باشید که ماشین‌های تولید ایران، نمایندگی یا تعمیرگاهی در کیش ندارند. خوب است قبل از سفر وضعیت ماشین را کامل بررسی کنید تا مشکلی پیش نیاید. تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت در جزیره کیش محدود هستند و بهتر است در مبادی ورودی، باک خود را پرکنید. به این موضوع به ویژه در ایام پیک سفر مانند نوروز، توجه ویژه‌ای داشته باشید.

مراحل ورود خودرو برای سفر زمینی به کیش

مرحله ۱: ابتدا برای ورود خودرو به جزیره باید به یکی از بنادر چارک و یا آفتاب مراجعه کنید.

مرحله ۲: در هر ساعت و زمانی که برسید بسته به لنج (اصطلاحا لندینگ کرافت‌هایی) که وجود دارد می‌توانید وارد جزیره کیش شوید. به این نکته توجه داشته باشید که قوانین برای ماشین‌های سواری با ماشین‌های بزرگ کامیونی متفاوت است، برای ماشین‌های سواری ابتدا باید استعلام گرفته شود که وضعیت لندینگ کرافت‌ها به چه صورتی است.

مرحله ۳: با توجه به موجودی خود لندینگ کرافت در بندر آفتاب و بندر چارک، زمانی که ماشین شما توسط لندینگ کرافت بارگیری شود، ۳ ساعت زمان می‌برد تا به جزیره کیش برسد.

مرحله ۴: هزینه لندینگ کرافت به علاوه هزینه عوارضی را پرداخت کرده و برگه ورود موقت را دریافت می‌کنید.

مرحله ۵: با این برگه بدون هیچ مشکلی ماشین شما تا مدت ۹روز می‌تواند رایگان داخل جزیره بماند. در اصل ماشین شما ۱۰ روز می‌تواند رایگان داخل جزیره بماند، اما معمولا ۹ روز می‌گویند تا آن یک روز را در زمان تعطیلات در نظر بگیرند.

مرحله ۶: بعد از آن ۱۰ روز شما باید به اداره گمرک مراجعه کنید و برای تمدید (که بصورت رایگان انجام می‌شود) اقدام کنید و سپس تا ۲۰ روز می‌توانید خودرویتان را تمدید کنید. ولی اگر به اداره ی گمرک مراجعه حضوری نداشته باشین، به صورت روزانه جریمه می‌شوید. به هر دلیلی اگر ماشین توقیف شود حتی در بدو ورود، باید بعد از آن ۱۰ روز برای تمدید مراجعه کنید.

بنادر ورود برای سفر زمینی به کیش

ورود به جزیره کیش از طریق بندرگاه کیش میسر است و ۳ بندر چارک، آفتاب و لنگه سرویس‌هایی به این بندرگاه دارند. در اینجا لازم است توضیح دهیم که انتقال خودرو و سرنشینان با استفاده از لندیگراف صورت می‌گیرد. لندیگراف شناوری است که برای جابه‌جایی خودروها و بار از آن استفاده می‌شود.

بندر چارک

آدرس: استان هرمزگان، شهرستان بندرلنگه، بندر چارک 

بندر چارک از طریق جاده بندرلنگه – پارسیان و جاده کلات و شیرویه قابل دسترسی است.

شماره تماس: ۴۴۴۲۴۴۱۵ – ۰۷۶

فاصله تا کیش: ۳۲ کیلومتر 

زمان تقریبی سفر با لندیگراف: ۲.۵ ساعت

ساعت حرکت لندیگراف: بین ۱۴:۰۰ تا ۱۵:۰۰ و ۲۲:۰۰ تا۲۳:۰۰ در روزهای عادی و حدود ۰۶:۰۰ در روزهای تعطیل

نکات مهم این بندر:

 • در صورت انتخاب این بندر، مدت زمان بیشتری را روی آب هستید.
 • سفر از این بندر، هزینه بیشتری برایتان دارد.
 • ساعت حرکت لندیگراف‌ها از این بندر، حدود ۲ تا ۳ بعدازظهر و ۱۰ تا ۱۱ شب اعلام شده است اما لندیگراف‌ها تنها زمانی حرکت می‌کنند که تعداد اتومبیل‌ها به حد نصاب برسد. بنابراین انتظار زمان‌بندی منظمی از این بندر نداشته باشید.

بندر آفتاب

آدرس: استان هرمزگان، شهرستان بندرلنگه، بندر آفتاب

بندر چارک از طریق جاده کلات و شیرویه قابل دسترسی است و از بندر چارک هم از طریق جاده چارک- آفتاب می‌توانید به بندر آفتاب برسید. مسیر بندر چارک به بندر آفتاب کمی ناهموار است و باید در آن احتیاط کنید.

شماره تماس: ۰۹۱۷۹۹۴۵۱۰۸

فاصله تا کیش: ۱۸ کیلومتر 

زمان تقریبی سفر با لندیگراف: ۱ ساعت 

ساعت حرکت لندیگراف: ۰۵:۰۰  ،۱۲:۰۰، ۱۷:۰۰ در روزهای عادی و ۰۶:۰۰ در روزهای تعطیل

نکات مهم این بندر:

 • حرکت شناورها از این بندر نظم بیشتری دارد و در صورت پر نشدن لندیگراف باز هم حرکت نهایتا با ۴۵دقیقه تاخیر صورت می‌گیرد. 
 • برای عزیمت به کیش از این بندر، هزینه کمتری می‌پردازید.
 • با انتخاب این بندر، زمان کوتاه‌تری روی آب هستید.

بندر لنگه | فعال در ایام نوروز

آدرس: استان هرمزگان، بندر لنگه، بلوار جانبازان

فاصله تا کیش: ۹۳ کیلومتر 

زمان تقریبی سفر با لندیگراف: ۵ ساعت 

ساعت حرکت لندیگراف: تنها در ایام نوروز مشخص می‌شود.

نکات مهم این بندر:

 • این بندر فقط و فقط ویژه طرح نوروزی‌ست و در زمان‌های دیگر سال ترددی از آن صورت نمی‌گیرد.
 • تنها یک شناور از این بندر تردد می‌کند.

بنادر خروج از کیش

برای خروج از کیش تنها یک بندر وجود دارد. 

بندرگاه کیش

آدرس: استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار ایران

شماره تماس: ۴۴۴۲۲۳۰۰ – ۰۷۶

حرکت لندیگراف به سمت بنادر چارک، آفتاب، بندرلنگه:  ۰۹:۰۰، ۱۴:۰۰ ، ۱۹:۰۰ در روزهای عادی و ۰۹:۰۰ در روزهای تعطیل

نکات مهم در تهیه بلیط لندی‌گراف:

 • حتما و حتما، حداقل دو روز پیش از رسیدن به بنادر مذکور، با آنها تماس بگیرید و ساعت حرکت خود را هماهنگ کنید.  شرایط آب و هوایی می‌تواند بر حرکت شناورها تاثیر بگذارد. بدون تماس و هماهنگی به بندرگاه نروید.
 • می توانید بلیط رفت و برگشت را در همان ابتدا تهیه نکنید. این امکان وجود دارد که دوباره به بندر مبدا باز نگردید؛ به عنوان مثال می‌توانید از چارک به کیش بروید اما در راه برگشت آفتاب را انتخاب کنید.

نکات رانندگی در سفر زمینی به کیش

در کیش باید حواس‌تان را خیلی جمع کنید چون قوانین متفاوتی در مورد رانندگی وجود دارد که ممکن است به دلیل ندانستن آنها مجبور به پرداخت جریمه شوید و یا حتی خودروی‌تان را توقیف کنند. باید بگوییم که مسئولان به این قوانین خیلی حساس هستند و تدابیر زیادی برای به دام انداختن متخلفان اندیشیده‌اند.

 • سرعت خودروها در کیش ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت است. سرعت شما باید برابر با تابلوهای راهنمایی و رانندگی باشد و سرعت‌های بالاتر توسط دوربین‌ها تشخیص داده شده و به صورت خودکار در سوابق خودروی‌تان درج می‌شود. در نواحی سیاحتی نباید سرعت تان بیش از ۵۰ کیلومتر شود.
 • همه سرنشینان خودرو باید از کمربند ایمنی استفاده کنند.
 • باید قبل از رسیدن به میدان، چراغ راهنما بزنید حتی اگر قصد گردش به راست و چپ را هم نداشته باشید. وقتی قصد عبور از میدان را دارید و می‌خواهید مسیر را مستقیما ادامه دهید، باید ابتدا راهنمای سمت چپ را بزنید و برای دور زدن میدان از راهنمای سمت راست برای هشدار به سایر خودروها استفاده کنید.
 • اگر عابر پیاده قصد عبور از خیابان را داشت، باید اتومبیل را متوقف کنید و با روشن کردن فلاشر راننده پشتی را آگاه سازید.
 • از بوق زدن تا حد ممکن خودداری کنید و از ایجاد آلودگی صوتی (صدای بلند ضبط، جیغ و …) بپرهیزید چرا که مشمول پرداخت جریمه می‌شوید.
 • در خیابان ها و جاده‌هایی که نور کافی وجود دارد فقط از چراغ‌های کوچک استفاده کنید و تنها در صورت خرابی ناگهانی، نور پایین چراغ بزرگ را مورد استفاده قرار دهید.
 • بین خطوط حرکت کنید و در صورت نیاز به تغییر لاین از ۱۰۰ متر جلوتر باید راهنما بزنید.
 • تردد وسایل نقلیه در خارج از مسیرهای آسفالت از جمله فضای سبز، کنار سواحل، پیست دوچرخه‌سواری و … ممنوع است و با خاطی برخورد می‌شود.
 • به جز گواهینامه و مدارک ماشین، برگ کاپوتاژ خود را همیشه به همراه داشته باشید.
 • نباید خودروی خود را در محل های اصلی (گذر) و جلوی درب اصلی بازارها پارک کنید.
 • ریختن زباله به بیرون از خودرو مشمول جریمه است و با خاطیان برخورد می‌شود.

موارد توقیف خودرو در کیش

 • کورس در رانندگی، لایی‌کشی و انجام حرکات خطرناک – توقیف به مدت ۴۸ ساعت تا یک هفته
 • رانندگی در حالت مستی یا تحت تاثیر داروها و مخدرها – ارجاع به دادگاه و ترخیص خودرو منوط به دستور مقام قضایی 
 • ایجاد آلودگی صوتی و سبقت غیرمجاز –  توقیف تا ۴۸ ساعت
 • منقضی شدن بیمه نامه شخص ثالث – توقیف فوری خودرو و ترخیص آن تنها با ارائه بیمه نامه شخص ثالث معتبر
 •  مزاحمت برای نوامیس مردم – توقیف و ترخیص خودرو منوط به دستور مقام قضایی 

سفر زمینی به کیش با تخفیف ویژه

همانطور که تا الان متوجه شده‌اید سفر زمینی به کیش خیلی از سفر هوایی ارزان‌تر و به صرفه‌تر است. اما هزینه اقامت و تفریح در کیش هم رقم قابل توجه‌ای است که می‌تواند هزینه سفر شما را بالا ببرد. اما نگران نباشید. با اپلیکیشن پینا می‌توانید در جزیره زیبای کیش با قیمتی ارزان‌تررستوران یا کافی شاپ برید، تفریح و حتی خرید کنید. تنها کافیست اپلیکیشن پینا را نصب و از تخفیف‌های ویژه آن استفاده کنید و سفری ارزان‌تر را در کنار عزیزانتان تجربه کنید.

در ادامه تعدادی از مراکز کیش که در اپلیکیشن پینا ثبت شده‌اند و با مراجعه به آنها می‌توانید تخفیف ویژه دریافت کنید را معرفی می‌کنیم:

باشگاه بانجی جامپینگ جاذبه

بانجی جامپینگ جاذبه کیش
بانجی جامپینگ جاذبه کیش

«مجموعه جاذبه کیش»  در متراژ ۲۰۰۰ متر مربع در کنار شهر زیرزمینی کاریز در مجموعه المپیک کیش واقع شده است. این مجموعه  بلندترین بانجی آسیای غربی است و شامل بانجی جامپینگ ۴۰ متری و ۶۰ متری است. این مجموعه بخش عکاسی و فیلم‌برداری حرفه‌ای، سالن جهت آموزش و تمرین رشته ورزشی تی‌آ‌رایکس، کافی شاپ و رستوران غذای سالم را داراست.

شهربازی هایلند کیش

تخفیف ویژه شهربازی هایلند
شهربازی هایلند

«شهربازی هایلند» مجموعه‌ای تفریحی با ده‌ها بازی پیشرفته و سرگرم‌کننده ویژه بزرگسالان و کودکان، واقع در جزیره کیش است.

از امکانات مجموعه می‌توان به سینما هفت بعدی، شبیه‌ساز پرواز، تردمیل واقعیت مجازی، انواع دستگاه‌های VR، قلعه وحشت مجازی، ماشین‌سواری ۵ بعدی، اتاق لیزر، ماشین کوبنده، فوتبال حبابی و واتربال گروهی در دریاچه، سینما VR، گیم نت (ps/xbox)، رستوران، سالن جشن تولد، کافی‌شاپ و ده‌ها بازی ویژه کودکان اشاره کرد.

مجموعه تفریحی مارینا کیش

مجموعه تفریحی مارینا کیش
مجموعه تفریحی مارینا کیش

«مارینا کیش» به عنوان نخستین مارینای ایران در ساحل مارینا پارک هتل کیش احداث شده و با توجه به داشتن هتلی مجلل و لوکس (مارینا پارک هتل) در کنار حوضچه اختصاصی برای نگهداری شناورهای لوکس، کلوپ تفریحات دریایی بسیار مجهز، لانژ ساحلی و رستوران در واقع این مجموعه یک مارینا-ریزورت است. فضای بزرگ و ظرفیت بالای سرویس‌دهی کلوپ مارینا کیش، تجهیزات ورزشی و تفریحی بروز و قایق‌های نو در کنار وجود اسکله اختصاصی برای سوار و پیاده شدن مشتریان از قایق‌ها سبب شده است تا کلوپ مارینا کیش بزرگترین کلوپ تفریحات دریایی ایران باشد. از مجموعه خدمات و تفریحات کلوپ مارینا می توان به بنانا و شاتل، غواصی، فلای بورد، جت اسکی و پاراسل اشاره کرد.

نمایندگی کفش اکو کیش

تخفیف ویژه نمایندگی اکو کیش
نمایندگی رسمی کفش اکو کیش

برند اکو تولیدکننده کفش‌های طبی و اسپرت در جهان است که علاوه بر راحتی کفش به زیبایی ظاهر آن نیز توجه ویژه دارد. این برند معتقد است که طراحی کفش باید به گونه‌ای باشد که فرم پا را به خود بگیرد، نه اینکه پا فرم کفش را به خود بگیرد. «نمایندگی رسمی برند اکو کیش» در بازار مرکز تجاری مستقر است که تمامی کفش‌های فروشگاه را با دو سال ضمانت تعویض کالا عرضه می‌کند.

رستوران بام رویایی کیش

رستوران بام رویایی کیش
رستوران بام رویایی کیش

رستوران و کافی شاپ کف شیشه‌ای «بام رویایی کیش» با ارتفاع ۵۰ متر از سطح زمین، در صد متری ساحل واقع شده است. کف شیشه‌ای این رستوران فضایی خاص را برای مشتریان فراهم کرده که این تجربه در کنار صدای دلنشین نواخته شدن پیانو و منظره زیبای دریا حس خوبی را در شما ایجاد می‌کند. به علاوه طراحی رستوران به گونه‌ایست که دید پانورامای فوق‌العاده‌ای از جزیره زیبای کیش و سواحل نیلگون خلیج فارس را به ارمغان آورده است. منوی غذایی این رستوران شامل غذاهای دریایی، ایرانی، فرنگی و همچنین منوی کافی شاپ است.

اجاره سوئیت تشریفات برنا پارس

تخفیف ویژه اجاره سوئیت تشریفات برنا پارس
اجاره سوئیت تشریفات برنا پارس

با «اجاره سوئیت تشریفات برنا پارس» می‌توانید در تمام نقاط جزیره کیش سوئیت‌های شخصی با قیمتی مناسب به صورت روزانه اجاره کنید.